Časté dotazy

Proč biotop místo tradičního koupaliště?

Biotopové čištění vody je vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou, kteří by jinak byli vystaveni chemicky upravené vodě. Přírodní koupaliště je šetrnější k životnímu prostředí.

To nepoužívate k čištění vody žádnou chemii?

K čištění vody se opravdu žádné chemické látky nepoužívají. Jedná se čistě o mechanické a biologické procesy čištění , které probíhají v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě.

Jaká je čistota vody?

Kvalitu vody sleduje příslušná hygienická stanice, která pravidelně odebíra vzorky dle příslušných předpisů. Pokud by byla voda závadná či nevyhovující, informujeme návštěvníky o zhoršené kvalitě vody, v případě nutnosti zamezíme vstup. Čistota vody je naší prioritou a neustále její kvalitu sledujeme.

Jak se k vám dostanu?

Najdete nás na adrese: Nad koupadly , Praha 4. Nejlépe s k nám dostanete MHD BUS ze zástávky Lhotka(linky 121, 139, 150, 157, 197) nebo ze zastávky Novodvorská (linky 106, 196, 197). Vstup do areálu je z ulice Nad koupadly. Z důvodu nízkého počtu parkovacích stání výrazně nedoporučujeme dopravu vlastním automobilem.

Jak zjistím kolik je v areálu návštěvníků?

Počet návštěvníků je možné sledovat přes online kameru (odkaz). Upozorňujeme, že není možné si vstup zarezervovat nebo si vstupenku koupit předem. V případě uzavření areálu z důvodu naplnění jeho kapacity, nebude umožněn dalším návštěvníkům vstup.

Mohu do areálu se psem?

Do areálu je všem zvířatům vstup zakázán.

Jak funguje kreditová/čipová vstupenka vstupenka?

Kreditovou vstupenku lze zakoupit na pokladně v provozní době na začátku koupací sezóny.  Je určena především jednotlivcům, kterým tímto nabízíme možnost mít levnější vstupné( viz ceník) a jejich množství je omezené.  Na tuto kreditovou vstupenku je možnost vložit libovolnou částku od 100Kč , která se průchodem do areálu ze vstupenky odečte. V případě, kdy zůstatek na kreditové vstupence je nižší než 100 Kč, nebude umožněn vstup do areálu a je nutné vstupenku opět dobít.